Jaki odkurzacz wybrać do zbierania azbestu i innych substancji szkodliwych ?

Jaki odkurzacz wybrać do zbierania azbestu i innych substancji szkodliwych ? Odkurzacz to dzisiaj urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne porządki. Zasada ta obowiązuje również w przypadku przemysłu. Chcesz kupić odkurzacz przemysłowy, ale nie wiesz, jaki? Podpowiemy Ci!

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie, które poradzi sobie z nietypowymi zanieczyszczeniami, którym nie da rady tradycyjny odkurzacz. Jaki wybrać? Na rynku istnieje mnóstwo urządzeń tego typu. Trudno zdecydować się na jeden wybór. Podpowiadamy jak wybrać „ten jedyny”.

Określ swoje potrzeby

Jaki odkurzacz wybrać do zbierania azbestu i innych substancji szkodliwych ? To pierwszy krok w stronę dobrego zakupu. Skoro wydasz już pieniądze, ważne, abyś był zadowolony z zakupu, a sprzęt posłuży Ci na lata. Przede wszystkim zastanów się, do jakiego celu będzie używał odkurzacza. Niektóre z nich można stosować na sucho, inne z kolei wymagają użytkowania na mokro.

Zwróć uwagę na pozostałe parametry

Przypuśćmy, że szukasz odkurzacza do azbestu i innych substancji szkodliwych. Takie urządzenie z łatwością zakupimy od firmy DAWO w Lublinie. Zadanie nie jest proste, ale najważniejsze już mamy za sobą – określiliśmy cel. Na jakie jeszcze inne rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę? Ważna jest moc silnika, pojemność oraz system filtrowania. Dla pyłów azbestowych klasa filtracji musi być H. Od mocy odkurzacza zależy siła ssania i możliwości zasysania. Najlepiej wybrać taki o mocy ok 1500 W, np. Attix 50-2H lub Attix 50-2H XC. Kolejnym kryterium wyboru konkretnego modelu jest jego ciężar. Musimy zastanowić się gdzie i czy w ogóle będziemy go przenosić. Jeśli chcemy, aby wybrany przez nas model był bardziej mobilny, lepiej wybrać lżejsze urządzenie. W tym przypadku warto postawić na Attix 50-2H XC lub Attix 30-OH PC. Dzięki temu przewieziemy go bez problemu w niemal każde miejsce.

ATTIX 50 2H XC

Rysunek: Odkurzacz Attix 50 2H XC

Zwróć uwagę na pojemnik!

Niestety wiele osób, które kupują odkurzacze przemysłowe nie zastanawiają się nad tym, aby sprawdzić, jaka jest pojemność pojemnika na odpady. Być może wydaje się to być banalne, jednak, kiedy odkurzacz pracuje wiele godzin i odpadów jest wiele, zbyt częste opróżnianie zbiornika może okazać się irytujące. Najlepiej wybrać odkurzacz, że zbiornikiem od 45 do 70 l, np. Attix 751-OH

ATTIX 751 OH

Rysunek: Odkurzacz Attix 751 OH

Zdaj się na fachowców

Jeśli jednak nadal nie możesz zdecydować, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze – zdaj się na poradę specjalistów. Firma DAWO w Lublinie oferuje doradztwo w tym zakresie. Wówczas masz pewność, że po przekalkulowaniu Twoich faktycznych potrzeb, kompetentne osoby odpowiednio dobiorą urządzenie do Twoich potrzeb.