Urządzenia do prania dywanów, tapicerki i wykładzin dywanowych

Urządzenia do prania dywanów i tapicerki

//Urządzenia do prania dywanów i tapicerki
­

Urządzenia do prania dywanów, tapicerki i wykładzin dywanowych

Urządzenia do prania dywanów i tapicerki firm NILFISK oraz CLEANFIX to kompletna grupa nowoczesnych i solidnych urządzeń do czyszczenia i prania. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia zostały tak zaprojektowane aby dostosować się do najbardziej wymagających potrzeb czyszczenia.

Urządzenia do prania dywanów i tapicerki dostosowane są jednocześnie do konkretnego poziomu wymagań, kategorii siły ssącej oraz poziomu wydajności.

Pranie dywanów – kolejne etapy działań.

  1. Usunięcie luźnych zanieczyszczeń
  2. Prespray, czyli wstępne namoczenie zabrudzeń
  3. Działanie mechaniczne
  4. Usunięcie rozpuszczonych zabrudzeń
  5. Suszenie

Kluczowe dla efektu czyszczenia będą na pewno 3 pierwsze działania, jeśli pominiemy niektóre z nich, nie uda nam się doprać tapicerki bądź dywanu. Usunięcie luźnych zanieczyszczeń to nic innego jak dokładne odkurzenie na sucho pranej wykładziny. Najskuteczniejszym urządzeniem będzie oczywiście odkurzacz z turboszczotką (napędzana powietrzem bądź odkurzacz kolumnowy ze szczotką zasilaną elektrycznie). Jest to ważne, ponieważ skuteczność odkurzania takim narzędziem jest dużo wyższa aniżeli zwykłym odkurzaczem ze zwykłą szczotką. Przyjmuje się, że 80% zanieczyszczeń tkwiących w wykładzinach dywanach jest luźne i łatwo je usunąć za pomocą odkurzacza. Jeśli pozbędziemy się tych zabrudzeń to po pierwsze w trakcie późniejszych etapów płyn piorący będzie skutecznie rozkładał zanieczyszczenia oblepiające runo (wierzchnią okrywę) a po drugie będziemy mieli pewność, że zabrudzenia luźne nie wyjdą na powierzchnię w trakcie parowania wykładziny.