Urządzenia do prania dywanów tapicerki CLEANFIX | DAWO Lublin

Urządzenia do prania dywanów tapicerki CLEANFIX

///Urządzenia do prania dywanów tapicerki CLEANFIX
­

Urządzenia do prania dywanów tapicerki CLEANFIX

Urządzenia do prania dywanów tapicerki CLEANFIX to urządzenia do czyszczenia ekstrakcyjnego małych i średnich powierzchni . Pozwalają na czyszczenie dywanów metodą natryskową z jednoczesnym odsysaniem dozowanego środka. Bogate wyposażenie standardowe oraz dodatkowe zapewnia wszechstronne zastosowanie.

Czyszczenie ekstrakcyjne polega na natrysku detergentu na czyszczoną powierzchnię, a następnie odessanie go wraz z brudem. Można taką metodą czyścić wykładziny dywanowe, dywany, tapicerki, a nawet innego rodzaju dekoracyjne materiały tekstylne, takie jak kotary.

Czyszczenie przeprowadza się maszyną ekstrakcyjną (natryskowo-ssącą), zwaną popularnie ekstraktorem. W zależności od czyszczonej powierzchni stosuje się inne ssawki (końcówki).

  • Do wykładzin i dywanów stosuje się ręczne ssawki o szerokości dochodzącej do 30 cm lub specjalne głowice czyszczące wyposażone w wirującą szczotkę.
  • Do tapicerek stosuje się mniejszą ssawkę, która jednocześnie ma mniejszy wydatek detergentu.
  • Do zasłon potrzebna jest specjalistyczna ssawka, której szczelina ssąca zamknięta jest perforowaną blachą, aby nie następowało zasysanie tkaniny.

Ekstraktory występują w bardzo wielu rozmiarach i typach. Niezależnie od rodzaju i rozmiaru ekstraktora oraz od czyszczonej powierzchni, obowiązują zawsze te same ogólne zasady czyszczenia.