Do jakich zadań przyda nam się myjka wysokociśnieniowa?

Do jakich zadań przyda nam się myjka wysokociśnieniowa?. Przede wszystkim kojarzy się z przemysłowym zastosowaniem, ewentualnie doskonałym narzędziem do szybkiego umycia samochodu. Rzeczywiście, tego typu urządzenia znajdziemy w niemal każdej fabryce, magazynie czy warsztacie, narażonych na intensywne zanieczyszczenia i zabrudzenia, jednak myjka wysokociśnieniowa jest również skuteczną alternatywą dla węża ogrodowego i znajduje szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym.

Myjka wysokociśnieniowa w gospodarstwie domowym

Jeżeli nasza aktywność w gospodarstwie domowym ogranicza się do podlewania ogrodu i trawnika, wystarczającym rozwiązaniem będzie tradycyjny wąż ogrodowy. We wszystkich pozostałych zadaniach zdecydowanie lepiej sprawdzi się myjka wysokociśnieniowa, która nie tylko znacznie ograniczy czas pracy, ale również przyczyni się do oszczędności, bowiem jest znacznie wydajniejsza i zużywa zdecydowanie mniej wody niż zwykły wąż podłączony do hydrantu.

Wszystko za sprawą zwiększonego ciśnienia wody, które wynosi średnio 15 MPa – w porównaniu do wody z kranu lub hydrantu – 0,5 MPa. Dzięki temu myjka wysokociśnieniowa pozwoli skutecznie i szybko umyć elewację całego budynku, gwarantując dodatkowo wygodny dostęp do nieregularnych i ukrytych powierzchni, a także w szybki sposób usuwając trwałe zanieczyszczenia.

Wiele eleganckich domów i ogrodów szpeci zanieczyszczony podjazd. O ile względnie łatwo usunąć z niego liście i piasek, znacznie trudniej pozbyć się porostów i błota, które zgromadziło się pomiędzy płytami, lub plam po oleju samochodowym. Zwykle oczyszczenie podjazdu wymaga intensywnego szorowania i może zająć nawet cały dzień. Na szczęście zastosowanie myjki wysokociśnieniowej zredukuje czas pracy do kilkunastu minut, nie wspominając o oszczędności wody.

Gdy posesja znajduje się przy dość ruchliwej, bądź pozbawionej twardej nawierzchni drodze, na trwałe zanieczyszczenia narażone jest również ogrodzenie, które w wielu przypadkach cechuje się również nieregularną, pełną zakamarków i szczelin strukturą. W przypadku kompleksowego czyszczenia ogrodzenia myjka wysokociśnieniowa zredukuje czas pracy kilkunastokrotnie.

W Polsce coraz popularniejszą atrakcję w prywatnych ogrodach stanowią przydomowe baseny. Czyszczenie basenu, zwłaszcza po zimie nie należy do przyjemności. Jednak myjka wysokociśnieniowa niemal wyręczy nas także i w tej czynności.

O ile mycie samochodu nie stanowi dla nas przyjemnego rytuału, warto ograniczyć ten czasochłonny proces przy pomocy myjki. Odpowiednia regulacja ciśnienia pozwoli na błyskawiczne umycie auta bez najmniejszego zagrożenia dla powierzchni lakieru. Podobnie zresztą jak w przypadku roweru.

Myjka wysokociśnieniowa w przemyśle

Do jakich zadań przyda nam się myjka wysokociśnieniowa?. Każda fabryka, warsztat i magazyn, w których regularnie gromadzą się zanieczyszczenia w postaci, pyłu, piasku lub odpadków produkcyjnych wymaga codziennego czyszczenia powierzchni. W użytku przemysłowym myjka wysokociśnieniowa jest więc rozwiązaniem nieocenionym i niezbędnym – to po pierwsze oszczędność czasu, po drugie ograniczenie kosztów zużycia wody.

Decydując się na zakup myjki, która z założenia ma pracować codziennie, przez kilka godzin, warto rozważyć wyposażenie zakładu w sprzęt klasy premium, z wydajniejszym silnikiem i przystosowanym konstrukcyjnie do intensywnej pracy, a także podgrzewającym wodę do wysokich temperatur, nawet 140 stopni. Inwestycja bardzo szybko się zwróci.