Zamiatarki przemysłowe, profesjonalne

Zamiatarki przemysłowe, profesjonalne to urządzenia, które zapewniają efektywne utrzymanie czystości wewnątrz oraz na zewnątrz obiektów przemysłowych, biurowych, komunalnych i wielu innych. Każda firma lub administracja budynku dąży do zminimalizowania kosztów sprzątania 1 m2 powierzchni. W dobie gdzie praca człowieka stanowi najwyższy wskaźnik kosztów, zamiatarka może być elementem poprawiającym jakość sprzątania i jednocześnie obniżenia kosztów.

Zamiatarki przemysłowe, profesjonalne. Gdzie stosować ?

Zamiatarki przemysłowe, profesjonalne to mechaniczne urządzenia do sprzątania powierzchni wewnątrz pomieszczeń magazynowych, hal produkcyjnych, parkingów podziemnych oraz powierzchni zewnętrznych takich jak place, drogi dojazdowe, parkingi, itp.  Zadaniem zamiatarki jest mechaniczne usuwanie kurzu, piasku, drobnych przedmiotów w obszarze sprzątanej powierzchni. Zamiatarka zbieranie zanieczyszczeń realizuje przy pomocy dwóch funkcji: mechanicznej – wykonywanej poprzez obracającą się szczotkę walcową oraz filtrującą realizowaną poprzez wentylator i system filtrów, które mają za zadanie zatrzymanie zanieczyszczeń przed wydostaniem się na zewnątrz urządzenia.

Zamiatarki przemysłowe, profesjonalne. Systemy zamiatania.

W zamiatarkach stosuje się dwa systemy zamiatania. W systemie „OVER THROW” tzw. przerzutowym szczotka obracając się z dużą prędkością transportuje po swoim obwodzie i ściance osłonowej zanieczyszczenia do zbiornika znajdującego się w tylnej części maszyny.

W systemie tym zamiatarka gwarantuje zapełnienie zbiornika niemal w 100%. Usytuowanie zbiornika w tylnej części maszyny pozwala umieścić fotel operatora z przodu, dzięki czemu ma on bardzo dobrą widoczność w czasie pracy.

FLOORTEC-760_auto-ps-FrontendVeryLarge-OUETJF

W systemie „DIRECT THROW” tzw. narzutowym lub z bezpośrednim wrzutem obracająca się szczotka transportuje zabrudzenia bezpośrednio do zbiornika umieszczonego z przodu zamiatarki. Niskie obroty szczotki powodują jej wolniejsze zużycie. Wadą takiego sytemu jest gorsza widoczność z przodu, mniejsze napełnienie zbiornika 60-80% i pozostawianie tzw. stożka nasypowego z zanieczyszczeń na zakrętach.

Przy wyborze zamiatarki należy kierować się następującymi kryteriami:

  • wielkość zamiatanej powierzchni
  • rodzaj zamiatanej powierzchni
  • rodzaj zanieczyszczeń
  • źródło zasilania
  • czas w jakim powierzchnia musi być zamieciona

Jako źródło zasilania stosuje się zestawy baterii, silniki benzynowe, silniki na olej napędowy oraz gaz propan-butan. Są również zamiatarki o napędzie mieszanym tzw. „hybrydowe” (elektryczno-spalinowe), które umożliwiają pracę na bateriach lub silniku spalinowym.

Zalety stosowania zamiatarek:

  • obniżenie kosztów sprzątania
  • wyższa estetyka terenu
  • mniejsze zużycie podłóg
  • bezpieczniejsza i zdrowsza praca