Myjki ciśnieniowe – co można, a czego nie można myć ?

Myjki ciśnieniowe – co można, a czego nie można myć ? Urządzenia tego typu najczęściej kojarzą się nam z jednym, czyli myciem samochodu. Ale to nie jedyne ich zastosowanie! Zalety myjek ciśnieniowych zapewne dostrzegają mieszkańcy domów jednorodzinnych. W takim przypadku za pomocą jednego urządzenia jesteśmy w stanie umyć praktycznie większość powierzchni. Myjki ciśnieniowe docenią nie tylko posiadacze domków jednorodzinnych. Nowoczesne urządzenia mają szerokie spektrum zastosowanie. Świetnie sprawdzą się w szerokim zakresie środowisk, np. w rolnictwie, motoryzacji, budownictwie, sektorze wynajmu, przemyśle spożywczym czy nawet w obszarach produkcyjno – magazynowym.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Wbrew pozorom jest to bardzo proste urządzenie. Podłączmy ją zwykłym wężem ogrodowym do ujęcia wody. Cały szkopuł pracy myjki zawdzięczamy zamontowanej w niej pompie, która wytwarza odpowiednie ciśnienie wody i doprowadza ją do pistoletu natryskowego. Do pistoletu możemy podłączyć różne końcówki, które pozwolą nam na zmianę strumienia wody w zależności od potrzeb. Większość urządzeń jest skonstruowana w ten sposób, aby pobierać wodę ze zbiorników, np. stawu, jeziora, beczki, wiadra itp. Pamiętaj jednak, aby unikać wody zanieczyszczonej. Może ona doprowadzić do zapchania filtra, a na dłuższą metę nawet do uszkodzenia pompy.

Określ zastosowanie – do czego potrzebujesz kupić myjkę ?

Musisz się zastanowić, jakiego rodzaju urządzenie będzie Ci potrzebne, jakie czynności będziesz nią wykonywał i jak często je powtarzał. Wtedy będziesz wiedział czy potrzebne Ci urządzenie do zastosowań domowych czy profesjonalne. Te pierwsze wytwarzają mniejsze ciśnienie i mogą służyć do mycia maszyn, pojazdów, budynków, narzędzi,  mycia elewacji, fasad, tarasów, podjazdów, alejek itp. Te drugie z kolei są droższe, ale wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów i służą do czyszczenia większych powierzchni, sporych zabrudzeń czy przede wszystkim dłuższej pracy.

Jaki model myjki ciśnieniowej wybrać ?

Myjki ciśnieniowe – co można, a czego nie można myć ? Skoro już wiesz, czego oczekujesz, przejdźmy do konkretów. Firma Nilfisk – Blue to jedna z największych firm, która oferuje myjki ciśnieniowe i wciąż wspiera ideę rozwoju tych urządzeń, o czym świadczy poszerzany wciąż asortyment. Dlatego też istnieje tak wiele rodzajów myjek ciśnieniowych. Jednym z nich jest myjka zimnowodna. NILFISK MC2 i MC3 to modele poręczne, idealne do codziennego użytku, również w rzemiośle oraz w niewielkich gospodarstwach rolnych. NILFISK MC4, MC5 i MC6 sprawdzą się do pracy przy wyższych obciążeniach, a jeśli potrzebujesz myjki do dużej firmy wybierz – NILFISK MC7 bądź dla najbardziej wymagających – model stacjonarny NILFISK ALTO DELTA BOOSTER S.C. UNO 4M-160/720. Jeśli jednak chcesz zwiększyć wydajność mycia nawet w niewielkim przedsiębiorstwie wybierz myjki ciepłowodne. Jeśli szukasz odpowiedniej do małego warsztatu – wybierz NILFISK MH 1 i 2. Na większe potrzeby odpowiedzą NILFISK MH 4 i 5 ze względu na to, że oferują większą siłę mycia. Gdy szukasz naprawdę profesjonalnego urządzenia – zainwestuj w NILFISK MH 7. Posiada ona, bowiem  jeden z najlepszych na rynku kocioł EcoPower. Idealnie poradzi sobie z wielkimi zadaniami w przemyśle. Szukasz myjki ciepłowodnej stacjonarnej? Polecamy Nilfisk-ALTO SOLAR BOOSTER SH SOLAR 5M-165/1100D.

Maszyny do zadań specjalnych – duże myjki

A co jeśli potrzebujesz myjki ciśnieniowej, która sprosta nawet najbardziej wymagającym zadaniom? Te wskazane wcześniej nadają się idealnie do pracy w różnych zakładach, firmach. Dla najbardziej wymagających mamy inne propozycje. Nilfisk-ALTO NEPTUNE E model MH 5M-150/750 E 12 bądź MH 5M-150/750 E 24 to maszyna z podgrzewem elektrycznym. Wykorzystywana jest tam, gdzie nie mogą występować gazy spalinowe (np. przemysł spożywczy, farmacja, strefy zagrożenia). W sytuacji, gdy nie masz dostępu do źródła prądu – wybierz myjki z napędem spalinowym. Nilfisk-ALTO POSEIDON to myjki ciśnieniowe zimnowodne, które mają możliwość pobierani wody również ze zbiorników wodnych. Natomiast Nilfisk-ALTO CONTRACTORS napędzane silnikiem benzynowym i diesla i sprawdzą się w przemyśle ciężkim. Trzecim rodzajem myjek są ciepłowodne samoobsługowe. Modele Nilfisk-BLUE SH AUTO cechuje łatwość instalacji, wydajność oraz odporność na różne warunki. Idealnie nadają się dla firm transportowych, zakładów spożywczych, przedsiębiorstw komunalnych.

Ofertę myjek ciśnieniowych znajdziesz tutaj: dawo.com.pl/kategoria-produktu/myjki-cisnieniowe