Zalety myjek ciśnieniowych

Zalety myjek ciśnieniowych wynikają z popularności i dużej liczby sprzedawanych egzemplarzy myjek ciśnieniowych, a to wynika z ich zalet i korzyści, jakie nam oferują. Przede wszystkim żaden, nawet najbardziej doświadczony pracownik z firmy sprzątającej nie wyczyści urządzenia czy powierzchni tak dokładnie i kompleksowo jak myjka. Wszystko dzięki zastosowanej technologii punktowego strumienia wody. Ciśnienie wody może osiągać wartość rzędu 150 barów i więcej. Dzięki temu mycie jest szybkie i kompleksowe. Szorowanie każdej powierzchni z użyciem myjki jest bezpieczne. W przeciwieństwie do wielu innych metod nie powoduje uszkodzeń, zadrapań, ukrytych zniszczeń. Dlatego stosuje się je na przykład do mycia samochodów czy delikatnych powierzchni trwałych. Cześć urządzeń ma także wbudowany manometr – dzięki temu na bieżąco regulujemy ciśnienie, w zależności od powierzchni na jakiej pracujemy.

Mechanika – jedna z ważniejszych zalet myjek

Istotną zaletą myjki ciśnieniowej jest mechanika, a dokładnie wydajność pompy oraz parametry silnika. Urządzenia już w fazie projektu mają być maksymalnie wydajne i równocześnie oszczędne. Zarówno pod kątem zużycia mediów (energia elektryczna, ilość paliwa w przypadku myjek spalinowych, zużycie detergentów, temperatura podgrzewania wody) oraz stosowanych w trakcie pracy materiałów eksploatacyjnych. Dodać należy czynnik ekologiczny: niskie zużycie wody i niski poziom emisji spalin (w przypadku myjki z zasilaniem spalinowym). Stosowane końcówki węża w myjkach mają szeroki zasięg czyszczenia. Dzięki temu optymalizujemy realnie czas pracy (koszty wynagrodzenia pracownika), wodę i stosowane detergenty. Same węże stosowane w myjkach są z reguły normatywnie długie. Pozwala to na duży zasięg urządzenia i pracę na danej powierzchni niedużej liczby myjek. Kolejna wymierna oszczędność, optymalizacja finansowa.

Po drugie gabaryty

Cechą charakterystyczną myjek ciśnieniowych, a zarazem zaletą jest ich wielkość, ciężar i łatwość transportowania. Duża część z nich spokojnie mieści się w bagażniku samochodu. Często dzięki temu zaawansowane prace na danym obiekcie może wykonywać małej czy średniej wielkości firma sprzątająca. Oczywiście, docelowy wybór konkretnej myjki podejmowany jest w zależności od realnego zapotrzebowania. Inny sprzęt potrzebny jest do wyszorowania samochodu czy przydomowego chodnika (mobilna ciepłowodna, zimnowodna), inny do kompleksowego czyszczenia magazynu wielkopowierzchniowego (stacjonarne ciepłowodne, zimnowodne).

Myjki ciśnieniowe mogą być stosowane kompleksowo. Urządzenia integrują w sobie opcję równoległego zastosowania kilku elementów: silnego strumienia (albo kilku strumieni) wody, szczotek obrotowych, dodatkowych węży (na przykład do czyszczenia elementów hydraulicznych), specjalne końcówki do czyszczenia trudnych i mocno zabrudzonych powierzchni. Część specjalistycznych myjek oferuje funkcjonalność stosowania mieszanki wody z delikatnym piaskiem. To metoda stosowana do usuwania wyjątkowo trudnych i trwałych zabrudzeń, np. farba, lakier.